Do fotogalérie bol pridaný nový album Turisti 2025 - 2026.
Turistický krúžok má za sebou ďalší úspešný rok. Navštevovali ho žiaci od 4. po 9. ročník. Pripravených a realizovaných bolo 6 zaujímavých túr a výletov.
Začiatkom októbra kroky turistov smerovali na Liptovskú Maru, ktorá oslavovala 50 rokov od svojho vzniku. Od priehrady sme sa presunuli ku keltskej kultúre na Havránku. Prvý výlet sme zakončili na Bešeňovských travertínoch, kde turisti ochutnali vodu z minerálneho prameňa. Druhý výlet bol zameraný na Likavský hrad. Hrad je síce kvôli rekonštrukcii uzavretý, no výhľady naň z okolia v pestrofarebnej jeseni stáli určite zato. V novembri sme ešte stihli navštíviť Jamské pleso vo Vysokých Tatrách. Po dlhšej prestávke, sme sa v máji opäť rozcestovali. Začiatkom mája sme obdivovali techniku ťažby soli v Solivare pri Prešove. Nie menej bolo zaujímavé aj Múzeum SNP v Banskej Bystrici so svojím skanzenom vojenskej techniky a lietadlom, ktoré naši turisti taktiež preskúmali. Posledný výlet nás zaviedol na Oravský hrad, ponúkajúci krásne výhľady na okolie i bohatú vlastnú históriu.
Žiaci si vďaka krúžku rozšírili svoje poznatky z geografie či histórie Slovenska, navštívili zaujímavé miesta, ale predovšetkým trávili čas so svojimi kamarátmi. Na všetkých túrach prevládala radosť, smiech a veselá nálada a všetci si odniesli veľa pekných zážitkov.
Mgr. E. Štefanisková a Mgr. P. Králik