Po úspešnom obvodnom, okresnom a regionálnom kole sa našim dievčatám 5, 6, a 7.ročníka podarilo prebojovať na krajské kolo. Dňa 30,4. 2026 sa naše dievčatá E. Danišová, H. Ďuricová, T. Pročová, M. Pročová, A. Diačiková, A. Surovčeková, A. Predáčová, N. Devečková, E. Szabová, T. Franerová, T. Plauterová a S. Vrbenská sa konečne dočkali dlho očakávaného dňa. Cestovali sme vlakom do Žliliny v skorých ranných hodinách. Turnaj sa konal na ZŠ Námestie mladosti 1. V nádhernej obrovskej telocvični sa stretlo dokopy 5 škôl. Teda domáca škola, ZŠ Jozefa Ligoša Chlebnice, ZŠ Miloša Janošku Liptovský Mikuláš, ZŠ a MŠ Vyšný Koniec Čierne a Gymnázium J. Lettricha Martin.
Naše dievčatá nastúpili s veľkým nasadením proti domácim dievčatám zo Žiliny, bojovali rýchlymi prihrávkami, skvelou hrou no na víťazstvo to nestačilo. Vtedy ešte nevedeli, že v prvom zápase si zmerali sily s budúcimi víťazkami. Počas turnaja sa nám podarilo poraziť družstvo dievčat z gymnázia v Martine a napokon sme skončili na nepostupovom 4. mieste.
Dievčatá sa nominovali na prestížny školský turnaj, zahrali si vybíjanú na naozaj vysokej úrovni, veľkým úspechom bolo, že sme porazili mikulášske školy a jednu ružomberskú na regionálnej úrovni. Ešte dlho budeme spomínať na našu úspešnú cestu vo vybíjanej dievčat v šk. roku 2025/2026.