Boli sme so školou na divadelnom predstavení V!EME KTO S! v Poprade a musím povedať, že to bolo fakt dosť zvláštne, ale aj zaujímavé. Je to taký fantasy horor, takže malé deti by sa tam asi báli. Aj nám starším to občas zdvihlo chlpy.
Celé je to o jednom dievčati, ktoré sa ocitne vo svojom sne. Ten sen je úplne šialený – nič tam neplatí tak, ako v skutočnom svete. Veci sa menia každú sekundu. A ešte tam sú štyri postavy, ktoré vyzerajú ako keby ožili klávesy z počítača: Esc, Ctrl, Alt a Del. Tie jej „programujú“ sen a posúvajú ju z jednej divnej situácie do druhej.
Ukazujú jej vlastné strachy, priania, aj to, čo sama na sebe neznáša. Dosť veľa to bolo o tom, že sa cíti sama, nevie si poriadne rozumieť s rodičmi a vlastne ani nevie, čo chce. Dokonca rieši aj to, prečo sa ešte stále hrá s plyšákom, čo mi prišlo dosť reálne, lebo aj my máme doma veci, čo sme sa ich ešte nevzdali.
Najviac sa mi páčilo, ako menili scény. Bolo to rýchle, ako keď striháš video. Svetlá boli super a celé to vyzeralo niekedy ako klip, inokedy ako nočná mora. Dosť to vtiahlo.
Na konci som si nebol istý, či som pochopil úplne všetko, ale možno to tak malo byť. Podľa mňa to bolo skôr o tom, že si máš sám položiť otázky o sebe – čoho sa bojíš, čo chceš a kde vlastne patríš.
Celkovo to bol dosť intenzívny zážitok. Niečo medzi snom, hrou a divnou cestou do vlastnej hlavy.
8.A/B