Dňa 18.6. 2024 sa uskutočnila ako už každoročne súťaž 1. pomoci " Družstvá mladých zdravotníkov" . Zdravotníci zo všetkých základných škôl si to namierili rovno na Námestie Osloboditeľov, aby si vyskúšali svoje vedomosti z oblasti prvej pomoci. Vynovené družstvo z našej ZŠ v zložení: P. Ďaťková, ( kapitánka), L. Brunčiaková, B. Ozdínyiová z 9. B. triedy a naši chlapci N. Hrdina, M. Strelecký a T. Gregor z 9. A triedy. Naši zdravotníci na troch rôznych stanovišťiach museli ukázať vedomosti z kardiopulmonálnej resuscitácie, ošetrovanie všetkých typov zlomenín a krvácania a museli samozrejme zvládnuť aj telefonovanie na 112 alebo 155, a v neposlednom rade museli vedieť teoretické otázky z oblasti zdravotníctva a Červeného Kríža. Všetci boli skvele pripravení, dostali sme sa do prvej desiatky zo 16. škôl.
Ďakujeme všetkým naším zdravotníkom za dobrú reprezentáciu školy v tejto zmysluplnej súťaži a veríme, že sa im bude dariť v novom školskom roku 2024/2025 ešte lepšie.
OdpovedaťPreposlať
Pridať reakciu