• Výroba pomazánok

• K zdravému životnému štýlu patrí aj zdravé stravovanie, preto si žiaci V. oddelenia ŠKD   pripravili zdravý olovrant. Vyrobili si tri zdravé pomazánky a na ozdobu použili čerstvú zeleninu. V bodovaní získala najväčší počet hlasov klasická bryndzová pomazánka.

• LÁSKYPLNÉ MIKULÁŠSKE BALÍČKY

• Aj tento rok by sa naša škola rada zapojila do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“. Minulý rok sme vyzbierali viac než stovku krabíc, ktoré urobili radosť mnohým seniorom, ktorí počas vianočných sviatkov nemohli byť so svojimi blízkymi, za čo vám ešte raz veľmi pekne ďakujeme.

Tohto roku je TU VŠAK ZMENA! Namiesto krabíc budeme zbierať LÁSKYPLNÉ MIKULÁŠSKE BALÍČKY – zjednodušenú verziu krabičiek. V každom balíčku by malo byť niečo sladké, niečo hrejivé a niečo zo srdca, zabalené v Mikulášskom sáčku. Zbierka prebieha od 19.11. do 2.12.. Dúfame, že spolu naplníme čo najviac mikulášskych balíčkov, ktoré potešia seniorov v našom meste.

• Finančná gramotnosť

• Žiaci 9.B na hodine Občianskej náuky sa venovali finančnej gramotnosti. Prednášku a diskusiu viedol Andrej Škovrán z Akadémie vzdelávania.

Mgr.Katarina Štrasserová

• Spojme sily a pomôžme chlpáčom prežiť zimu

• Zvieratká v útulku Očami psa v liptovskom Mikuláši čakajú na nových milujúcich majiteľov. Kým si však nájdu nový domov, musia jesť. Ak máte možnosť, zapojte sa s nami do zbierky granúl a konzerv pre mikulášsky útulok. Svoje dary môžete nosiť do krabíc so psími labkami na prvom aj druhom stupni.

• Recyklohry

• V rámci programu RECYKLOHRY, ktorého členom je aj naša škola, prebiehala v spolupráci so spoločnosťou Orange Slovensko súťaž v zbere mobilov SMS - Starý Mobil Sem.Do súťaže sa zapojilo 41 žiakov. Našej škole sa podarilo odovzdať 384 mobilov.Na výsledky zo súťaže netrpezlivo čakáme.Zase nás naši žiaci presvedčili, že sú úžasní, snaživí a záleží im na tom, aby sa elektroodpad a teda aj mobily recyklovali a neskončili na skládke odpadov, v spaľovni, poprípade pohodené v prírode.

Mgr. Z. Slabejová

• 4.C v Múzeu Janka Kráľa

• Vlastivedné učivo si žiaci upevnili a rozšírili na výstave, ktorá dokumentuje korunováciu a život uhorskej panovníčky Márie Terézie. Pani lektorka overila získané vedomosti žiakov 4.C. Zároveň nás informovala o  stopách Márie Terézie v našom meste. V Liptovskom Mikuláši  dala Mária Terézia postaviť známe budovy, kde sídli Okresný úrad uprostred námestia a budovu Múzea ochrany prírody a jaskyniarstva.

• Školská a rovesnícka mediácia

• V priebehu novembra pokračoval projekt rovesníckej a školskej mediácie, ktorý na našej škole beží už od septembra 2020. Počas tohto mesiaca pripravili žiaci zapojení do projektu nástenku, kde propagujú samotný projekt a význam mediácie v školskom prostredí. Cieľom nástenky je zvýšiť informovanosť o projekte a motivovať žiakov, aby sa z nich stali noví mediátori. Žiaci si navrhli aj vlastný odznak mediátorov.

• Zbierka pre seniorov

• Počas októbra sa naša škola zapojila do projektu Mestského úradu Zbierka pre seniorov. Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí prispeli a potešili tak seniorov v zariadeniach sociálnych služieb.

ŽŠR